data dodania: 2013-11-13

Jak leczyć zaburzenia snu
i stany wzmożonego napięcia nerwowego? ?

Rozmowa z profesorem Francois –Andre Allaert,
Specjalista Badań klinicznych

Jakie problemy ze spaniem występują najczęściej?
Zgodnie z badaniami Narodowego Instytutu 1/3 dorosłej populacji skarży się na kłopoty ze snem.
Nasze obserwacje pokazują, że pacjenci zwykle cierpią na bezsenność , która ma swoje pochodzenie w stresie dnia codziennego co z kolei może przerodzić się w bezsenność krótkotrwałą bądź przewlekłą lub/i częste wybudzanie ze snu podczas nocy.

W jakiej sytuacji pacjenci decydują się sięgnąć po pomoc?
Po nieprzespanej nocy dzień i jego wyzwania zaczynają sprawiać trudność.
Dla pacjenta, który zaczyna dostrzegać te problemy ważne jest znaleźć szybkie, bezpieczne i skuteczne rozwiązanie, aby dobrze i efektywnie spać.
Większość z nich rozpoczyna swoje poszukiwania od konsultacji z farmaceutą w aptece.
Pacjenci pragną rozwiązać problem, unikając ryzyka uzależnienia i objawów niepożądanych.
W rzeczywistości 80% pacjentów konsultujących swój problem pragnie uniknąć silnych leków nasennych, a 53% z nich chętnie sięgnie po preparat naturalny.
Dlaczego L 72?
Z jednej strony Farmaceuci doradzają L 72 ze względu na brak ryzyka uzależnienia, brak interakcji z innymi lekami, jego dobrą tolerancje, naturalna postać a z drugiej jego naprawdę wysoką skuteczność.
W badaniu obserwacyjnym 60% osób zauważyło znaczna poprawę w okresie stosowania krótszym niż 10 dni. Po 2 tygodniach 34% pacjentów „zapomniało” o bezsenności a 80 % odczuło wyraźną ulgę w nocy i więcej energii oraz lepsze samopoczucie w ciągu dnia.
*Tłumaczenie wywiadu za gazetą Lehning & Moi


data dodania: 2013-06-04

HOMEOPATIA- a to sensacja !?!

Dla przeciwników Homeopatii i naturalnych metod leczenia mamy zaskakujące informacje.
Dnia 24.05.2013 roku w Gazecie Wyborczej, w dziale Sport zamieszczono bardzo ciekawy materiał
Pt.”Dr.Bayern….”.
Autor Jakub Ciastoń przedstawia w nim sylwetkę niemieckiego lekarza .Hans-Wilhelm Muller-Wohlfarth w Niemczech jest celebry tą a do jego kliniki mieszczącej się w 800-letnim gotyckim zameczku kolejki ciągną się w nieskończoność.
Co najciekawsze stałymi pacjentami doktora zwanego Dr. ”Bayernem” są najlepsi sportowcy świata, tacy jak Usain Bolt, Boris Becker, Witalij Kliczko, Body Miller a drużyna Bayernu Monachium jest pod jego stała opieką i to w tym autor artykułu min. dopatruje się ich spektakularnych sukcesów.
Doktor”Bayern” do leczenia kontuzji i innych schorzeń stosuje min „mikstury homeopatyczne” oraz akupunkturę.
Przeciwnicy homeopatii w Polsce, posuwający się do straszenia lekarzy odbieraniem prawa wykonywania zawodu za stosowanie leków oficjalnie zarejestrowanych w Polsce będą mieli cieżki orzech do zgryzienia. Trudno sobie wyobrazić aby sportowcy tej miary jak również ich kluby i menadżerowie ryzykowali niesprawdzone metody leczenia na sportowcach wartych po kilkanaście do kilkudziesięciu milionów euro.
Piłkarze Bayernu jak pisze autor to oczko w głowie lekarza. W dni meczowe jest przez kilka godzin do dyspozycji piłkarzy a w trakcie meczu zajmuje miejsce obok trenera jako jeden z ojców sukcesu drużyny.
To tylko kolejny argument za tym aby pozwolić pacjentowi na spokojne leczenie w sposób naturalny wtedy kiedy jest zainteresowany takimi metodami a nie „karmić” go chemią wielkich koncernów.homeopatia
data dodania: 2013-04-15

Zamieszczając wpis i do tego jako 1- szy o homeopatii zdaje sobie sprawę że poruszam lawinę.
Od lat wsłuchuje się z ciekawością w głosy zwolenników i przeciwników tej metody i niektóre argumenty powalają mnie na łopatki.
Tak się składa ze w gronie moich przyjaciół jest kilku lekarzy których podzieliłabym na 3 grupy
- nie działa-wyrzucone pieniądze (na marginesie uważają ze 70 % leków nie działa)
-uważam ze można spróbować ale się na tym nie znam
- przekonani przez rodzinę i znajomych –najczęściej podejmują próby od leczenia dzieci
Ja osobiście zainteresowałam się tym tematem przy okazji dzieci – poszukiwania leków ,które są bezpieczne i mogą stanowić alternatywę dla „tradycyjnej chemii” wtedy kiedy jest to możliwe.
Od kilkunastu lat mam do czynienia z lekarzem -pediatrą, którego bardzo szanuje gdyż mimo ze należy do grupy „uważam ze można spróbować ale się na tym nie znam” obserwuje moje poczynania i czasami nie ukrywa swojego zdziwienia efektami.
Kilkanaście już razy któreś z moich kilkorga dzieci było jak ja to nazywam „na pograniczu antybiotyku”- zgodnie z radą lekarza mogliśmy wstrzymać się jeszcze dzień lub dwa na Homeopatii i infekcja została zwalczona. Nadmienię, że w obecnym czasie kilkoro dzieci w przedziale wieku do 15 lat całe życie bez antybiotyku należy uznać za sukces i nie dotyczy on jednego przypadku
Oczywiście można powiedzieć że może organizm sam zwalczył i homeopatia w tym nie przeszkodziła ale jeżeli dziecku spada gorączka po podaniu leku lub przestaje kaszleć to raczej widzę w tym zasługę podanego preparatu.
Od lat kilkunastu mam w swojej apteczce kilka „podstawowych” Pozycji typu L 52 ,Phytotux czy Apis cpl a w razie „brzydkiego” kataru szybko udaje się do Centrum Homeopatii po robiony Kapis do nosa i maść Bryonia która zastępuje mi bańki – stawianie których nie za bardzo mi idzie.
Na kontuzje sportowe niezastąpiony jest Traumeel – zarówno w tabletkach jak i maści.
Argumenty przeciwników zawsze wysłuchuję – z nikim nie idę na wojnę – jednak zawsze zapala mi się czerwona lampka przy „straszeniu lekarzy” itp.
Jako obywatel mam prawo leczyć siebie i swoje dzieci wszystkimi lekami które otrzymały świadectwo dopuszczenia w naszym kraju a tym samym uważać je za bezpieczne.
Instytut leków dopuszcza do obrotu leki a tym samym daje narzędzia lekarzom do wykorzystania w swojej praktyce. Tym samym za absurdalne uważam wypowiedzi ludzi –urzędników państwowych (jeden już na szczęście został wysłany za granice)chcących karać lekarzy za wypisywanie leków które nasze Państwo zarejestrowało ,dopuściło do obrotu na terenie naszego kraju, BA- wzięło za te rejestracje i badania pieniądze.
Te same leki zapisywane są przez lekarzy i sprzedawane w krajach Unii Europejskiej, nie mówiąc już o tym że w niektórych są częściowo refundowane.
To pierwszy wpis o homeopaii – jak zaznaczam nie fachowy tylko z punktu widzenia osoby od lat praktykującej oraz mającej na swoim koncie liczne zwycięstwa ale i porażki o których to postaram się napisać w kolejnych postach
Reasumując- wszystko co bezpieczne i dopuszczone jest dla ludzi.
Dla nas i naszych dzieci chcemy jak najlepiej –dlatego zawsze musimy słuchać własnego rozsądku ,nie dać sobie wmawiać „potocznych bzdur” i pamiętać ze jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze albo Prawie zawsze chodzi o pieniądze.data dodania: 0000-00-00Copyright © 2013 blogozdrowiu.info
Projekt: bxmmultimedia
System CMS: bxmadministrator.pl